Poznaj nowatorską metodę nauczania języka, która zdobyła uznanie na całym świecie!


o_nas_img

Motorem naszych działań jest pasja

Naszą wielką pasją są języki obce. Najbardziej emocjonuje nas proces dochodzenia do językowej biegłości.

Korzystamy z najnowszej wiedzy interdyscyplinarnej z dziedzin psychologii, psycholingwistyki, neurolingwistyki i lingwistyki stosowanej. Nasze zajęcia bazują na wiedzy pozyskanej z profesjonalnych szkoleń oraz najnowszych badań nad przyswajaniem języka. Wiemy, że wszechobecne metody tradycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Są jednak lepsze metody, wynikające z najnowszych badań nad przyswajaniem języka. Nasze zajęcia są zupełnie inne i lepsze od tradycyjnych. Kwestionujemy obecny stan rzeczy, aby efektywnie pomagać naszym uczniom.

Nasz sposób prowadzenia zajęć, jest owocem naszej pasji.

Jeśli Twoim celem jest płynne i automatyczne posługiwanie się językiem, bez konieczności tłumaczenia w myślach tego co chcesz wyrazić, przeczytaj na czym polega nasza metoda.

Studiowanie czy przyswajanie języka?

W pierwszej kolejności należałoby zrozumieć, czym różni się studiowanie od przyswajania języka. Studiowanie języka jest procesem świadomym, polegającym na uczeniu się zasad gramatycznych, ćwiczeniu poprawnego ich stosowania w odpowiednim kontekście poprzez wypełnianie luk w zdaniach (np. koniugacja czasowników) lub wykonywaniu innych zadań wymagających odnoszenia się do poznanych zasad (np. układanie podanych wyrazów w porządku składniowym) w pogoni za najbardziej pożądaną umiejętnością – płynnym komunikowaniem się w języku obcym.

Największy mit

Największym mitem w dążeniu do umiejętności komunikowania się jest powszechnie stwierdzenie, że aby lepiej mówić, trzeba starać się mówić. Jak pokazują najnowsze badania nad uczeniem się języka – mówienie jest rezultatem przyswojenia języka, a nie odwrotnie. Próbowanie wypowiadania się nie pozwoli Tobie być lepszym mówcą. Jest to próbowanie odwrócenia procesu, ponieważ mówienie jest skutkiem rozumienia języka.

Swobodny język czy „recytowanie” wiersza z pamięci?

Naturalne posługiwanie się językiem jest procesem nieświadomym, natomiast studiowanie języka i staranie się budowania zdań w języku obcym używając zapamiętanych zasad gramatycznych jest zachowaniem sztucznym, zwanym też pseudo językowym. Można by to porównać do recytowania trudnego wiersza przez dziecko. Zna słowa, ale często nie rozumie dobrze znaczenia. Ludzie uczący się języka na pamięć często przygotowują w myślach coś, co chcą za chwilę powiedzieć. W normalnej konwersacji nie mają szans. W normalnej rozmowie, gdzie występuje szybka wymiana zdań, nie ma czasu na przemyślenie budowy zdania, dobrania formy czasownika względem osoby (podmiotu), czy zastanowieniu się jakiego czasu gramatycznego użyć.

Mówienie – naturalna konwersacja, w której występuje szybka wymiana zdań pomiędzy Tobą, a Twoim rozmówcą, gdy nie masz czasu na świadome przemyślenie tego, co chcesz powiedzieć – ma jednak inną, kluczową funkcję – jest najlepszym narzędziem sprawdzenia Twojego poziomu językowego. Pokazuje co zostało już przyswojone oraz ujawnia Twoje braki.

Z czego wynika umiejętność mówienia?

Umiejętność płynnego i automatycznego mówienia jest rezultatem zbudowania nieświadomej językowej sieci połączeń. Sieć ta wytwarza się, kiedy – najprościej mówiąc – rozumiemy co czytamy lub co słyszymy, ponieważ najprostsza definicja języka to: dźwięk, do którego przypisane jest znaczenie w danym kontekście.

Płynny język obcy – metodyka „comprehensible input”

Na naszych zajęciach używamy technik, które skłaniają Ciebie do poprawnego przetwarzania języka i budowania sieci połączeń pomiędzy formą, a znaczeniem. Zajęcia obfitują w pełną znaczenia komunikację, która daje nam informację zwrotną o tym, co zostało przyswojone, dzięki czemu zajęcia są w pełni zindywidualizowane pod względem Twoich potrzeb i skoncentrowane na Twoich wynikach. Poprzez kontakt z „comprehensible input” – czyli w wolnym tłumaczeniu „łatwą do zrozumienia treścią” – uczysz się posługiwać językiem naturalnie.

Nie uczysz się na pamięć lecz przyswajasz gramatykę oraz słownictwo, ponieważ słysząc lub widząc język oraz rozumiejąc przekaz, Twój mózg buduje wspomnianą językową sieć połączeń, która bezpośrednio odzwierciedla się w Twojej umiejętności komunikowania się.

Można to porównać do magazynu, w którym składujemy skrzynie z jabłkami, do którego prowadzi droga. Kiedy czytamy lub słuchamy języka, rozumiejąc do czego się on odnosi, do naszego magazynu trafiają jabłka, które mają swoje określone miejsca. Jabłka te są słowami lub wyrażeniami, które segregowane są w odpowiednich skrzyniach w określonym porządku – co symbolizuje gramatykę. Kiedy chcemy wyrazić swoje myśli jedziemy drogą do magazynu, aby sięgnąć do odpowiednich skrzyń po właściwe jabłka.

Do czego więc służy konwersacja?

Jeśli podczas rozmowy brakuje Ci słów lub popełniasz błędy, nie znaczy to, że za mało mówisz, ale znaczy, że Twój umysł nie zbudował dostatecznego magazynu, w którym są puste miejsca lub wspomniane jabłka ułożone są w skrzyniach w niewłaściwej kolejności. Do poprawnego posługiwania się językiem potrzeba odpowiednich treści, a nie wszystkie treści są wspomnianą „comprehensible input” oraz nie wszystkie są odpowiednie dla Twojego poziomu. W Linguality treść zajęć jest skonstruowana zgodnie z Twoimi zainteresowaniami lub tematyką, która jest dla Ciebie obecnie najważniejsza. Uwaga jest skierowana na znaczenie, a więc sam język jest narzędziem do przekazywania tego znaczenia.

Osoby uczące się w ten sposób przechodzą przez cztery etapy przyswajania języka, które obserwuje się, u osób uczących się języka ojczystego, co wskazuje na rozwój nieświadomego systemu językowego.

Rezultatem tej metody jest naturalne, płynne i automatyczne posługiwanie się językiem, który tak naprawdę przestał już być językiem obcym.

 

Bezpłatna lekcja próbna

skontaktuj się

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
i pomożemy dopasować zajęcia
do Twoich potrzeb.

MAX SKILLS LTD
UNIT 4E, ENTERPRISE COURT,
FARFIELD PARK,
S63 5DB ROTHERHAM
United Kingdom

Company No.: 09427563

hello@linguality.pl

 
 

Poznaj nowatorską metodę nauczania języka, która zdobyła uznanie na całym świecie!

Motorem naszych działań jest pasja. Najbardziej emocjonuje nas proces dochodzenia do językowej biegłości.

Płynne i automatyczne posługiwanie się językiem, bez konieczności tłumaczenia w myślach tego, co chcesz wyrazić jest rezultatem zbudowania nieświadomej językowej sieci połączeń. Sieć ta wytwarza się, kiedy ...